OSMO Dekorační vosky

Dřevo v různých podobách najdete snad v každé domácnosti. Není se čemu divit. Kromě toho, že dobře vypadá lze použít nejen na schody či podlahy, ale také na obložení stěn, stropů nebo na vyrobení nábytku. Dřevo v interiéru je náchylné na drobné poškození v podobě poškrábání či odlupování. Aby vám dřevo v interiéru dlouho vydrželo, je nutné o něj pečovat.

 

V našem sortimentu najdete kvalitní nátěry do interiéru nejen pro nábytek, stěny, strop od značky Osmo na bázi přírodních olejů a vosků. Nátěry dodají nábytku ochrannou vrstvu s leskem, které vytvoří skvělý estetický vzhled.

Dekorační vosky na nábytek, stěny i strop

Dekorační vosky vytváří na povrchu vrstvu, která odpuzuje vodu a nečistoty. Nevadí jim stírání na vlhko například během úklidu vlhkým hadrem a je odolný vůči skvrnám. Vosky se obvykle používají na nábytek, dětské dřevěné hračky, stropy, stěny i dveře a lišty. V nabídce jsou k dispozici transparentní dekorační vosky i intenzivní barevné odstíny.

Oleje na dřevo v interiéru

Oleje na dřevo chrání dřevo proti vysychání a zabraňují bobtnání či praskání dřeva. Nanáší se pomocí štětečků či hadříku. Výhodou oleje je, že nechávají dřevo dýchat a přirozeně pracovat. Velmi často se používají pro oživení barev a zašedlých povrchů. Dodávají dřevu lesk a příjemný vzhled.

Olejové mořidlo

Olejové mořidlo se používá pro tónování nábytku, stěn či podlah. Je vyrobeno na bázi čistého oleje bez přísad. Dokáže vytvořit transparentní i intenzivní odstín v závislosti na způsobu aplikace. Díky vysokému počtu pigmentů se s olejovým mořidlem dosahuje i vysoké intenzity zabarvení.

Vosková impregnace

Vosková impregnace je nátěr, který silně odpuzuje vodu a chrání dřevo proti poškození a nabobtnání. Používá se zejména pro vlhké prostory jako jsou koupelny, ale oceníte ho i v běžném interiéru.