Dřevěné terasy

Plánujete ke svému domu velkou terasu, která vytvoří dokonalý přechod mezi interiérem a exteriérem? Dřevo je jedno z nejoblíbenějších materiálů pro stavbu teras. A není se čemu divit. Přírodní vzhled dokáže vytvořit útulné prostředí, které se k rostlinám na vaší zahradě bude skvěle hodit. 

 

Dřevěné terasy se nejčastěji vyrábí z jehličnatých nebo exotických dřevin. Měkké dřeviny jako je smrk či borovice jsou sice levnější variantou, ale mají nižší odolnost, proto tyto terasy nenabízíme. V našem sortimentu najdete sibiřský modřín, thermoborovici nebo exotické dřeviny, které jsou sice dražší, ale vydrží až 30 let. Najdete u nás různé rozměry a povrchy. V případě potřeby nás neváhejte kontaktovat.

Výhody a nevýhody dřevěných teras

Mezi hlavní výhodu dřevěných teras patří přírodní vzhled a příjemný pocit, který oceníte při bosé chůzi či v případě, že máte malé děti. Dřevo má nízkou tepelnou vodivost, což zaručuje příjemnou teplotu zejména v létě. Nemusíte se bát, že bude terasa za horkých slunečných dnů rozpálená a nebude se po ní dát chodit. 

Dřevěné terasy podléhají vyššímu riziku opotřebení než například kamenné terasy. Dřevo jako přírodní materiál nemá rádo změnu teplot. Vlivem vysoké vlhkosti může docházet k jeho bobtnání a praskání či k hnilobě. Není výjimkou napadení teras škůdci. Těmto negativům lze však snadno předcházet, a to primárně dodržení správného postupu při montáži, výběrem vhodného typu dřeva a údržbou pomocí olejovývch nátěrů

Dřevěné terasy ze sibiřského modřínu

Sibiřský modřín je pevné dřevo, které ocení i nejnáročnější zákazníci. Vyniká dlouhodobou životností a odolností proti hnilobě. Toto zaručuje vysoký obsah pryskyřice. Sibiřský modřín se už od nepaměti používá na vodní stavby, a proto se skvěle hodí do oblasti s častými dešti, sněžením nebo například k bazénu. Kromě teras se používá tato dřevina také na fasády. Sibiřský modřín nevyžaduje přílišnou údržbu. Dřevo neztratí strukturu a charakteristické vlastnosti, ale může dojít k zešednutí. Jedná se pouze o estetickou vadu, kterou lze odstranit pomocí povrchové úpravy.

Dřevěné terasy z exotických dřevin

Exotické dřeviny jsou vysoce odolné a mají životnost až 30 let za předpokladu, že nebudou nijak ošetřeny. Nevýhodou je jejich vyšší cena, která je však v tomto případě důkazem vysoké kvality. Na výběr jsou také různé odstíny dřeva od žluté po tmavě hnědou. 

Dřevina bangkirai je vysoce odolná proti oděru, je pevná a pružná. Postupem času dochází k zašednutí přirozené barvy, což neovlivňuje charakteristické vlastnosti dřeviny. Pokud chcete barvy zachovat, doporučujeme na dřevinu pravidelně ošetřovat terasovými oleji.. 

Garapa má podobně jako bangkirai dlouho životnost díky vysoké hustotě. Dřevo je odolné proti hnilobě a škůdcům. Garapa taktéž podléhá postupnému šednutí, kterému lze zabránit vhodnou ochranou dřeva. Její odstíny jsou ve žlutohnědé barvě, které postupně tmavnou. 

Proč dřevěné terasy od Dřevo Spektrum?

  • sázíme na kvalitu, kterou dodáváme i našim zákazníkům,
  • zajistíme pro vás dopravu vybraného materiálu,
  • nakoupíte u nás také podkladové hranoly, stavitelné terče nebo vruty do dřeva.

poradíme vám s výběrem vhodného typu dřeva.