Borovice

Borovicová spárovka se vyrábí slepením různých opracovaných lamel. Používají se průběžné lamely nebo lamely délkově napojovaných. Na spárovku borovicového typu se používá borovicové dřevo z nadmořských výšek 400 - 600 m nad mořem.

Vlastnosti borovicové spárovky

Borovicová spárovka má žluto-červenou barvu. Jádro je zpravidla do červené barvy až rezavé, okraje do žluté barvy. Borovicová spárovka je měkká, pevná, pružná s vyšším podílem pryskyřice. Oproti smrkovému dřevu je o něco tvrdší houževnatější než smrk. Borovice je vhodná do vlhkého prostředí. Vlhkost materiálu použitých na výrobu spárovky je 10 % (+/- 2 %). Kvalita borovicové spárovky je A/B tzn. barevná sjednocenost a povolené, zarostlé a zdravé suky.

Použití borovicové spárovky

Borovicové spárovky jsou vhodné pro použití v interiéru na výrobu nábytku, polic, parapetů, dveří, obklad stěn, stolů i schodišť.

Povrchová úprava borovicové spárovky

Borovicová spárovka se upravuje pomocí broušení a následně ošetřuje laky a vosky na dřevo, oleji na dřevo apod. Doporučujeme vždy používat kvalitní barvy a oleje na dřevo, které mají vysokou odolnost.

Proč borovicové spárovky od Dřevo-spektrum

  • Široký výběr různých typů spárovek. Kromě borovicové spárovky u nás najdete spárovky smrkové, dubové, bukové nebo exotické (hevea spárovky).
  • Zaručíme bezpečný a pohodlný nákup spárovek.
  • Nemáte-li dostatečně velké vozidlo pro odvoz spárovek, zajistíme pro vás přepravu.