Hevea

Dřevo Hevea je kvalitní tropická dřevina, která se dostává do obliby na výrobu nábytku do interiéru nejen díky svým vlastnostem, ale i díky své ceně. Dřevo je bělavě žluté, které se časem mění na bledě krémovou žlutou s růžovým nádechem. Dřevo je jemně vrstvené se stejnoměrnou strukturou.

Vlastnosti Hevea spárovky

Spárovka Hevea je světlé tropické dřevo, které se svými vlastnostmi a vzhledem podobá dubu. Hevea je tvrdé dřevo, velmi odolné s vysokou životností. Jeho výhodou oproti dubu je zejména cena, která je téměř o polovinu nižší. Vyniká stejnoměrnou strukturou a světlou barvou. Dřevo Hevea má výbornou tvarovou stálost při větších teplotních výkyvech. Kvalita Hevea spárovky je A/B, přičemž strana A má barevnou sjednocenost bez suků, strana B má barevnou nesjednocenost bez suků.

Použití Hevea spárovky

Hevea spárovky jsou ideální na výrobu namáhaného nábytku jako jsou podlahy či schodiště. Využívají se také na výrobu kuchyně, zábradlí, dveří, ale i klasického nábytku do interiéru (skříně, police, stoly apod.).

Povrchová úprava Hevea spárovky

Tropické dřevo Hevea lze mírně ohýbat a po nastavení ohybu jsou velmi stálé. Dřevo se lehce řeže, hobluje, ohýbá a vrtá. Povrch je hladký a dobře připravený pro další úpravu. Strukturu hevea spárovky je velmi snadné upravit namořením. Pro moření spárovky doporučujeme používat kvalitní mořidla, které zvyšují odolnost dřeva. Pro povrchovou úpravu se používají kvalitní barvy a vosky.

Proč borovicové spárovky od Dřevo-spektrum

  • Široký výběr různých typů spárovek. Kromě borovicové spárovky u nás najdete spárovky smrkové, dubové, bukové nebo exotické (hevea spárovky).
  • Zaručíme bezpečný a pohodlný nákup spárovek.
  • Nemáte-li dostatečně velké vozidlo pro odvoz spárovek, zajistíme pro vás přepravu.