Smrk

Smrková spárovka vzniká lepením opracovaných lamel. V našem sortimentu najdete smrkové spárovky průběžné, které se vyrábí z dlouhých lamel po celé délce desky.

Vlastnosti smrkové spárovky

Smrková spárovka má světlou barvu. Její zbarvení bývá žluté až bílé. Smrkové dřevo má málo dekorativní strukturu dřevo. Smrk patří mezi měkké a lehké dřeviny. Přestože je měkké, je dřevo také houževnaté, pevné a pružné. U smrkové spárovky je nutné počítat s nižší životností, na druhou stranu je cenově velmi výhodná. Smrkové spárovky se vyznačují nízkou tepelnou vodivostí. Smrková spárovka je uváděna jako kvalita A/B tj. zarostlé a zdravé suky, barevná nesjednocenost ze strany B.

Použití smrkové spárovky

Smrkové spárovky jsou vhodné pro použití na interiérový nábytek. Využijete je na police, parapety, dveře, obklady stěn i stoly. Vyrábí se z nich i schodiště, ale je nutné myslet na to, že měkká dřevina má nižší životnost.

Povrchová úprava smrkové spárovky

Před použitím spárovky na výrobu nábytku je nutné ji vždy zbrousit a ošetřit pomocí kvalitních přípravků jako jsou barvy na dřevo, oleje na dřevo, vosky na dřevo apod. Doporučujeme použít barvy a oleje na dřevo OSMO, které jsou vysoce kvalitní a zaručují vyšší odolnost dřevin.

Proč borovicové spárovky od Dřevo-spektrum

  • Nabídka spárovek jehličnatých i listnatých dřevin. Široký výběr.
  • Pohodlný nákup spárovek z vašeho domova s vyzvednutím na prodejně v Pozořicích u Brna.
  • Zajišťujeme přepravu spárovek.